با مختل شدن روال اداری در سراسر جهان، شرکت ها بخش قابل توجهی از عملیات تجاری خود را به صورت آنلاین منتقل کرده اند. میلیون‌ها کارمند شرکت در حال حاضر حداقل در حال حاضر – اگر نه به طور دائم – از راه دور کار می‌کنند.

این انتقال ناگهانی و غیرمنتظره به دفتر خانه، بسیاری را غرق در عدم قطعیت و مملو از سوالات کرده است.

برای اینکه این زمان‌های چالش‌برانگیز را حداقل کمی برای شما آسان‌تر کنیم و به شما کمک کنیم از آخرین روندها و فناوری‌های محل کار مطلع شوید، امروز یک هدیه کوچک برای شما داریم: واژه‌نامه مفیدی از اصطلاحات کلیدی مرتبط با کار از راه دور، که توسط دیجیتال کاملاً از راه دور ما گردآوری شده است. تیم آژانس

می توانید مستقیماً در واژه نامه راه دور شیرجه بزنید یا مستقیماً به حروف زیر بروید:

· A–E
· F–N
· O-U
· V–Z

اسم 2fa
مخفف احراز هویت دو مرحله ای.
2FA یا احراز هویت چند عاملی یک روش احراز هویت است که کاربر را ملزم می‌کند تا فاکتور احراز هویت دوم را فراتر از رمز عبور ارائه دهد – معمولاً یک رمز امنیتی یا فاکتور بیومتریک. این یک لایه اضافی از امنیت سایبری را هنگام ورود به حساب‌های شخصی یا برنامه‌های کاربردی اضافه می‌کند. ما Authy را توصیه می کنیم!

آ
صفت تمام دور
به طور پیش فرض کنترل از راه دور را ببینید.

صفت ناهمگام
مخفف ناهمزمان.
ارتباط Async در زمان واقعی اتفاق نمی افتد. برخلاف ارتباطات همزمان، ارتباطات ناهمزمان همیشه مستند شده و برای مراجعات بعدی بایگانی می شود. بنابراین اعضای تیم نیازی به پاسخ فوری یا آنلاین بودن هم زمان ندارند. به عنوان مثال می توان به ایمیل، پست صوتی یا ویکی شرکت اشاره کرد.

صفت async-first
Async-first مدلی را توصیف می‌کند که در آن یک شرکت به‌طور پیش‌فرض ارتباطات غیرهمگام را انجام می‌دهد و تنها در صورت لزوم از ارتباطات همزمان استفاده می‌کند. مفهوم async-first نه تنها اعضای یک تیم کاملاً از راه دور را قادر می‌سازد تا به طور مؤثر با هم کار کنند، بلکه اسناد را نیز ارتقا می‌دهد و امکان ردیابی تصمیم‌ها و بحث‌های گذشته را در هر زمانی فراهم می‌کند.

صفت ناهمزمان
ناهمگام را ببینید.

ب
اسم ویکی کسب و کار
ویکی شرکت را ببینید.

سی
ابر (محاسباتی) اسم
در زمینه کار از راه دور، ابر به سرورها و خدماتی اطلاق می شود که می توان از طریق اینترنت به آنها دسترسی داشت. یک آژانس تبلیغاتی از راه دور اغلب اطلاعات، فایل ها و اسناد را در فضای ابری ذخیره یا به اشتراک می گذارد تا هر یک از اعضای تیم راه دور بتوانند به راحتی در هر زمان و از هر مکان به آنها دسترسی داشته باشند.

صفت هم محل
در مقایسه با یک تیم ترکیبی یا یک تیم راه دور، یک تیم هم‌محل یا در محل متشکل از اعضایی است که همه در یک مکان فیزیکی، معمولاً در یک ساختمان، دفتر یا اتاق یکسان حضور دارند. به اشتراک گذاشتن فضای کاری یکسان، همکاری چهره به چهره و همچنین جلسات حضوری می تواند بسیار طبیعی جریان داشته باشد.

اسم ویکی شرکت
برخلاف ویکی عمومی مانند ویکی پدیا، ویکی شرکتی ویکی خصوصی است که توسط کارمندان قابل دسترسی و ویرایش است. مشابه یک کتاب راهنما، این پایگاه دانش مرکزی ممکن است حاوی مستندات داخلی در مورد فرآیندهای شرکت، بهترین شیوه‌ها و پروژه‌ها باشد—همه در یک مکان و در دسترس همه از طریق ابر.

اسم فضای همکاری
فضای کار مشترک به ترتیبی اطلاق می شود که در آن افراد متخصص از شرکت های مختلف در یک فضای کاری مشترک قرار می گیرند. جدا از صرفه جویی قابل توجه در هزینه به دلیل زیرساخت مشترک و لوازم اداری مشترک، فضاهای کار مشترک اغلب میزبان رویدادها و جامعه پرورش دهنده هستند که می تواند به کارگران کمک کند از احساس انزوا دوری کنند.

اسم امنیت سایبری
امنیت سایبری شامل محافظت از سیستم‌ها، شبکه‌ها، دستگاه‌ها، برنامه‌ها و داده‌ها در برابر حملات مخرب، آسیب و دسترسی غیرمجاز است. با تغییر بیشتر و بیشتر شرکت‌ها به کار از راه دور، اجرای اقدامات مؤثر امنیت سایبری در سراسر شرکت مانند 2FA و VPN برای محافظت از کارمندان و داده‌های حساس اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند.

دی
اسم کار عمیق
کال نیوپورت، که در ابتدا این اصطلاح را در سال ۲۰۱۲ ابداع کرد، کار عمیق را به عنوان فعالیت حرفه ای توصیف می کند که در حالت تمرکز بدون حواس پرتی انجام می شود که توانایی های شناختی شما را به حد خود می رساند. با اجتناب از حواس پرتی در یک دفتر با طرح باز، آژانس خلاق از راه دور ما به همه کارمندان الکترونیکی اجازه می دهد تا روی کار(های) فردی خود تمرکز کنند.

نام تجاری digidipity®
بسیار بیشتر از علامت کلمه برند مادر ما، digidipity® تلفیقی از کلمات digital و serendipity است – که به یک تصادف خوش شانس دیجیتال اشاره می کند و به خوبی توصیف می کند که ما آرزو داریم برای همه کسانی که برای آنها کار می کنیم و با آنها کار می کنیم. داستان باورنکردنی پشت برند و لوگوی برنده جایزه ما را کشف کنید!

اسم پاتوق دیجیتال
پاتوق مجازی را ببینید.

اسم عشایر دیجیتال
یک عشایر دیجیتال از آخرین فناوری برای انجام یک کار در حالی که کاملاً مستقل از موقعیت مکانی است استفاده می کند. به جای رفت و آمد به دفتر مرکزی شرکت یا دفتر مرکزی، یک عشایر دیجیتال ماهیتی عشایری دارد و به طور مستقل و بین المللی در حالی که از راه دور کار می کند، سفر می کند، چه به عنوان فریلنسر یا به صورت قراردادی.

اسم کار از راه دور
کار از راه دور را ببینید.

توزیع شده-اولین صفت
ابتدا از راه دور را ببینید.

اسم تیم توزیع شده
Remote te را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *