بیش از ۱۰۰ سال پیش بود که هشت ساعت کار روزانه به یک استاندارد جهانی کار تبدیل شد. مفهوم کار در یک اداره حتی زودتر از زمان انقلاب صنعتی منشا پیدا کرده است.

از آن زمان، بسیاری از چیزها تغییر کرده است. فناوری مدرن تقریباً هر جنبه ای از کار و زندگی روزمره ما را متحول می کند.

امروزه می‌توانیم به زیرساخت‌ها و ابزارهایی دسترسی داشته باشیم که به ما امکان همکاری از هر نقطه‌ای در جهان را می‌دهند. اتصال، به اشتراک گذاری ایده ها و منابع و همکاری با یکدیگر در سطح جهانی از راحتی فضای کاری مورد علاقه ما هرگز آسان تر و ارزان تر نبوده است.

با توجه به این پیشرفت‌های تکنولوژیک، آیا هنوز هم لازم است که در هفته‌های کاری ۴۰ ساعته با وقفه‌های ناهار به دفاتر آجری رفت و آمد کرد؟ آیا کارآمد است؟ و مهمتر از همه، آیا حتی از نظر اخلاقی قابل قبول است – به ویژه در زمان افزایش سریع اجاره بها، کمبود مسکن، فاصله گذاری اجتماعی، رفت و آمدهای طولانی و چالش های زیست محیطی تاریخی؟ به عبارت دیگر،

آیا ما به دفاتر نیاز داریم
بهترین کارمان را ارائه دهیم؟
در سال ۲۰۱۸، ما به این سؤالات و سؤالات مشابه دیگر فکر کردیم. پس از بررسی دقیق، پاسخ ما متفق القول بود.

مدل کاری معمولی مبتنی بر دفتر نه تا پنج دیگر نمی تواند ماهیت ۲۴ ساعته محیط های کاری امروزی را برآورده کند، به ویژه در چشم انداز آژانس تبلیغاتی و بازاریابی دیجیتال. با توجه به تعداد بی شماری از ابزارهای کار از راه دور عالی موجود، حضور فیزیکی ما در یک دفتر دیگر پیش نیازی برای انجام کارهای عالی نیست.

ما احساس کردیم که وظیفه ما این است که وضعیت موجود را به چالش بکشیم و راه حل هایی بیابیم که از فناوری مدرن برای شکل دادن به آینده ای بهتر و روشن تر استفاده کنند. نه فقط برای کارمندان، مشتریان و آژانس ما، بلکه برای جامعه و سیاره ما به طور کلی.

سفر ما تا کنون به معنای واقعی کلمه زندگی را تغییر داده است و امروز، می‌خواهیم آن را به سطح جدیدی ببریم: این اولین مورد از یک سری پست‌های وبلاگ است که در آن قصد داریم نگاهی عمیق به تجربه خود به عنوان یک کنترل از راه دور ارائه دهیم. آژانس بازاریابی و یافته های کلیدی ما را با شما به اشتراک بگذاریم.

ما متقاعد شده‌ایم که جهانی با آژانس‌های پراکنده‌تر و شرکت‌های راه دور، جهانی مرفه‌تر، عادلانه‌تر و پایدارتر خواهد بود و بنابراین امیدواریم در سال‌های آینده شاهد استفاده از این مدل باشیم.

اما همه چیز رنگین کمان و تک شاخ نیست (هنوز) و چالش‌های بسیار واقعی برای آژانس‌های راه دور وجود دارد که باید برطرف شوند، به خصوص با تیم‌های کاملاً از راه دور و توزیع شده.

تنها با به اشتراک گذاشتن آنچه مفید است و چه چیزی مفید نیست، صحبت کردن با یکدیگر و یادگیری از یکدیگر است که در نهایت می توانیم محل کار را متحول کنیم و آینده کار را با هم شکل دهیم.

در این مقاله قصد داریم به

· تعریفی از اینکه آژانس راه دور چیست، ارائه دهید،
· پوشش پنج مزیت از دیدگاه یک کارمند،
· پنج مزیت را از دیدگاه مشتری در نظر بگیرید،
· نگاهی اجمالی به مزایای آژانس بیندازید
· با چشم انداز آینده کار نتیجه گیری کنید.

۱. آژانس از راه دور چیست؟
آژانس از راه دور دفتر فیزیکی ندارد. با یک تیم کاملاً توزیع‌شده و جهانی، یک آژانس از راه دور می‌تواند مشتریانی را از هر نقطه‌ای در جهان بپذیرد و از مزایای کار از راه دور استفاده کند. اینها شامل دسترسی به یک استخر جهانی استعداد، پس انداز در املاک و اثرات زیست محیطی کمتر است.

به این گونه شرکت‌های بدون دفتر مرکزی و دفاتر متمرکز به‌صورت پیش‌فرض، از راه دور، تمام راه دور، کاملاً توزیع‌شده، کاملاً از راه دور و فقط از راه دور نیز یاد می‌شود.

مفهوم کار از راه دور برای گونه ما چیز جدیدی نیست. انسان‌ها ده‌ها هزار سال است که به این شکل زندگی کرده‌اند، شاید ما از آن آگاه نبودیم.

برای مثال، چوپانی که گوسفندان خود را به مراتع و آب خوب هدایت می کند، اغلب روزها از راه دور کار می کند. یا یک قبیله باستانی از ماهیگیران – با هر یک از آنها به تنهایی در یک قایق چوبی تا زمانی که ماهی کافی صید شود.

ماهیگیر در قایق چوبی قایق رانی در حال پارو زدن به سمت ساحل در هنگام غروب خورشید در دریاچه ولتا در غنا آفریقا
تنها پس از رسیدن به سهمیه‌شان بود که در نهایت در میدان روستا دور هم جمع می‌شدند تا قصه‌هایشان را به اشتراک بگذارند.

یک تیم پراکنده جغرافیایی و کاملاً از راه دور از همان اصولی پیروی می کند که هزاران سال از بشر حمایت کرده است. و با این حال، کار از راه دور و همچنین تیم های مجازی اغلب هنوز توسط یک ننگ نسبتاً منفی احاطه شده اند. زمان شکستن آن دیوار است.

۲. نحوه بهره مندی کارکنان
چندین سال پیش خوابی دیدیم:

ما رویای جهانی بدون رفت و آمد را داشتیم. دنیایی که در آن تغییر مکان (به دلایل شخصی یا حتی برای اوقات فراغت) دیگر به معنای استعفا و جستجوی شغل جدید نیست. دنیایی که در آن مدیران به کارمندان خود اعتماد می کنند بدون اینکه از روی شانه های آنها نگاه کنند. دنیایی که در آن مکان‌های مختلف، مناطق زمانی و زمینه‌های فرهنگی مانع در نظر گرفته نمی‌شوند، بلکه برای همیشه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای چند نفر، آن رویا قبلاً به واقعیت تبدیل شده است. و به نظر می رسد که هر چه زمان می گذرد، برای همه ما واقعی تر می شود.

۲.۱. استقلال و انعطاف پذیری
در قلب تصمیم ما برای ایجاد یک آژانس دیجیتال کاملاً از راه دور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *